Rolety skutecznie chronią przed chłodem, latem pozwalają uniknąć dużego nasłonecznienia i zwiększają poziom bezpieczeństwa domu. Dodatkowo pozwalają zachować prywatność, a zimą pozwalają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem mieszkania. To tylko część zalet wynikających z posiadania w domu rolet.

Rolety zewnętrzne dzięki ściśle określonym parametrom są odporne na oddziaływanie zewnętrznych czynników. Stanowią doskonałą osłonę przeciwsłoneczną i dodatkowo przeciwwłamaniową. W celu zapewnienia ochrony przez owadami w rolecie można zamontować moskitierę.

Nasza oferta zawiera zarówno rolety zewnętrzne aluminiowe, jak i rolety PCV, które można montować zarówno na elewacji w budynku już istniejącym, jak i w czasie montażu okna, jako część systemu okiennego w budynkach dopiero powstających (rolety nadstawne). Oferujemy szeroką gamę profili pancerza od 39 do 77 mm w różnych kolorach zależnych od Państwa gustu. Oprócz tradycyjnych ręcznych napędów proponujemy najlepsze napędy elektryczne, a odpowiednio dobrany system sterowania pozwala na łatwą i komfortową obsługę rolet bez ruszania się z fotela (sterowanie radiowe).

Budując dom warto rozpatrzyć możliwość całkowitego ukrycia rolety w konstrukcji ściany budynku. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie gotowych prefabrykowanych nadproży roletowych, których kształt można dowolnie kształtować w zależności od oczekiwań Inwestora oraz Architekta.

Oferta nasza obejmuje innowacyjne rozwiązania stosowanie w inteligentnych roletach zewnętrznych firmy BUBENDORFF – europejskiego lidera w produkcji rolet produkującego rolety do okien dachowychrolety solarnerolety do ogrodów zimowych czy rolety z ruchomymi lamelami.
Nowością na rynku jest roleta solarna, który wyposażona jest w trwały akumulator oraz ogniwo fotowoltaiczne, której konstrukcja umożliwia montaż w obiektach z wykończonymi elewacjami bez użycia stałego zasilania. Innowacyjne rozwiązanie to roleta z ruchomymi lamelami, które mogą być uchylane w  kilku płaszczyznach i pozwalają wpuścić odpowiednią ilość światła do wnętrza, by nie trzeba było włączać dodatkowego oświetlenia przy opuszczonych roletach.

Wszystkie napędzane silnikiem elektrycznym rolety za pomocą elektronicznego interfejsu można połączyć z każdym system inteligentnego domu. Rolety mogą być zaprogramowane wg preferencji domowników, by otwierać się o wyznaczonym czasie, a po podpięciu pod stację pogodową, czy czujnik nasłonecznienia, mogą zachowywać się odpowiednio do panujących warunków, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Sprawdź dostępne rozwiązania rolet zewnętrznych: