Okna aluminiowe to gwarancja najwyższej sztywności oraz trwałości (aluminium nie koroduje i nie starzeje się). Doskonale nadają się do montażu w obiektach przemysłowych, użyteczności publicznej i domach o nowoczesnej architekturze.

Profile aluminiowe przeznaczone do konstrukcji zewnętrznych mają tzw. przekładkę termiczną oddzielejącą część zewnętrzną od wewnętrznej. Najcieplejszy wariant – z wkładem z aerożelu, pozwala na osiągnięcie wartości współczynnika okna Uw nawet na poziomie 0,9 W/m2K. Jest to system przeznaczony jest do stosowania w konstrukcjach o szczególnie wysokich wymogach izolacyjności termicznej, posiada czterokomorową konstrukcję, a dzięki specjalnym wkładom izolacyjnym, zwiększa jeszcze bardziej swoje możliwości.

Z systemów aluminiowych można też wykonać okna o podwyższonych parametrach izolacyjności akustycznej, nawet do Rw= 42dB, jak również okna o podwyższonej odporności na włamanie.

Profile można malować proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub okleinować i malować w kolorach odwzorowujących strukturę drewna.