Buduj z nami dom pasywny

Dom pasywny – standard wznoszenia obiektów budowlanych, który wyróżniają bardzo dobre parametry izolacyjne przegród draft_dom_energooszczednyzewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest aż ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm (zapotrzebowanie energetyczne w budynkach pasywnych wynosi poniżej 15 kWh/(m²·rok), natomiast w zwykłych domach – może osiągać nawet 120 kWh/(m²·rok)) /def.Wikipedia/. Budując do pasywny należy przeprowadzić „zimną” kalkulację i rozważyć wszystkie aspekty i rozwiązania.

 

Budownictwo pasywne to koncepcja w podejściu do oszczędzania energii. Co ciekawe, idea ta wcale nie narzuca nam wprowadzania dodatkowych, drogich rozwiązań technologicznych. Bazuje na poprawie parametrów elementów i systemów już istniejących w każdym budynku. Dzięki temu nie tylko uzyskujemy zmniejszenie zapotrzebowania na energię do ogrzania domu. Podnosimy również jakość i trwałość budynku, a to bezpośrednio wpływa na jego wartość rynkową.

Dom pasywny to już nie tylko najbardziej energooszczędne budownictwo. To również nowy styl życia. Idealny dla osób, które chcą przebywać w naturalnej i przyjaznej przestrzeni. Okazuje się jednak, że budowa domu pasywnego to rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy myślą ekologicznie, ale również – ekonomicznie.

Dom energooszczędny to również o wiele mniejsze koszty codziennego użytkowania i ocieplenia.

Dla naszych Klientów oznacza to gwarancję ośmiokrotnie niższych rachunków za ogrzewanie. Dodatkowo to również środowisko bardziej nam przyjazne, większy komfort termiczny, uczucie rześkości i świeżości – są to wartości czasem nawet cenniejsze.

UWAGA: w Polsce istnieje już  możliwość uzyskania dofinansowania na zakup lub budowę budynku energooszczędnego.

 

 

Comments are closed