Czym się różnią drzwi przylgowe od bezprzylgowych ?

draft_logo_draft_doradza

Kiedy już wiemy czy wybieramy drzwi pełne czy też przeszklone, mamy podjętą decyzję o ich kolorze i wzorze, to trzeba zastanowić się, czy wolimy mieć drzwi przylgowe czy bezprzylgowe.

Drzwi przylgowe są popularniejszym rozwiązaniem, a tym samym jest wśród nich większy wybór wzorów i kolorów. Pod względem estetycznym drzwi przylgowe robią wrażenie lżejszych właśnie dzięki temu wycięciu na krawędzi skrzydła. Przylga pełni tez rolę maskownicy ukrywającą zamek co jest istotne w miejscach , w których skrzydło często pozostaje otwarte. W systemie przylgowy można w łatwy sposób regulować zawiasy, co jest szczególnie ważne w nowym budownictwie, w którym ściany mogą przez lata pracować i osiadać. Drzwi z przylgą doskonale prezentują się w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, a nawet retro.

Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się prostą formą. Tworzą z ościeżnica gładką powierzchnię. W pozycji otwartej sprawiają wrażenie masywniejszych niż te z przylgą. Istotnym walorem estetycznym są ukryte zawiasy, które po zamknięciu są niemal niewidoczne. Drzwi dzięki temu sprawiają wrażenie wbudowanych w ścianę. Takie modele są polecane do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, urządzonych prostymi meblami.

Bookmark the permalink.

Comments are closed